Adelina Ungureanu, 17 puncte pentru Vallefoglia. S-a calificat în play-off de pe locul 6
Adelina Ungureanu a fost una dintre cele mai bune jucătoare ale echipei sale, Vallefoglia, în ultimul meci din sezonul regulat al primei divizii italiene.
Vallefoglia a fost învinsă cu scorul de 3-2 (18-25, 25-20, 25-23, 18-25, 15-13) pe terenul celor de la Cuneo. Titulară la Vallefoglia, Adelina Ungureanu a reușit 17 puncte (16 din atac și unul din serviciu) și a avut o prestație foarte bună în preluare, cu 66% preluări pozitive.

Adelina Ungureanu în preluare (FOTO: legavolleyfemminile.it)
Acesta a fost ultimul meci disputat în sezonul regulat de Vallefoglia, care, indiferent de rezultat, era sigură de locul 6. Acest lucru înseamnă că în play-off-ul pentru locurile 1-8 va juca împotriva ocupantei locului 3, Vero Volley Milano.
Intră pe canal →
Se va juca după sistemul „cel mai bun din 3 partide”. Primul meci va avea loc la 1 martie, la Milano. Al doilea se va disputa pe terenul echipei Adelinei, la 4 martie, iar eventuala partidă decisivă va avea loc la 7 sau 8 martie.
Urmărește pe Instagram →
La finalul sezonului regulat ultimele două clasate au retrogradat în Serie B. Este vorba de Perugia și de Monviso.

Adelina Ungureanu în atac (FOTO: legavolleyfemminile.it)
Pentru a nu rata nicio noutate din voleiul românesc și internațional, apasă pe butonul de follow
Cum puteți susține Doarvolei.ro doar făcându-vă cumpărăturile obișnuite
Dacă vă place acest site și vreți să îl susțineți, o puteți face mai simplu decât vă imaginați. E de ajuns ca atunci când vreți să cumpărați ceva de pe eMag, Elefant, Fashion Days, Hervis Sport, PC Garage, Libris, F64, Meli Melo sau E-rovinieta, să intrați pe site-urile respective folosind link-urile pe care le veți găsi mai jos, pe această pagină. Ele sunt generate de una dintre cele două platforme importante de afiliere din România, Profitshare și 2performant.
Dacă veți face acest lucru, veți ajunge pe pagina magazinului online pe care îl căutați, dar în prealabil veți trece printr-un cod de ”afiliere” prin care eu voi primi un procent (de regulă 2% – 5%, în funcție de categoria de cumpărături) din suma pe care o veți plăti pe ceea ce oricum doriți să vă cumpărați. Toate tranzacțiile rămân anonime, însă recunoștința mea va fi publică și mi-o voi exprima chiar acum, mulțumindu-vă tuturor.
Dacă doriți să faceți cumpărături de pe eMAG, vă rog să folosiți link-ul de AICI.
Dacă doriți să faceți cumpărături de pe Fashion Days, vă rog să folosiți link-ul de AICI
Dacă doriți să faceți cumpărături de pe Elefant.ro, vă rog să folosiți link-ul de AICI
Dacă doriți să faceți cumpărături de pe Hervis Sport, vă rog să folosiți link-ul de AICI
Dacă doriți să faceți cumpărături de pe F64, vă rog să folosiți link-ul de AICI
Dacă doriți să faceți cumpărături de pe Libris, vă rog să folosiți link-ul de AICI
