Cupa României (f): Dinamo s-a calificat în sferturile de finală

dinamo volei bucurie foto dumitru constantin
Bucuria dinamovistelor (foto: dumitruconstantin.com)

Dinamo s-a calificat azi în sferturile de finală ale Cupei României la volei feminin.

În această după.amiază, Dinamo a învins cu scorul de 3-0 (19-25, 11-25, 18-25), în deplasare, pe CSM Lugoj, luându-şi astfel revanşa pentru înfrângerea cu 3-2 suferită ieri, în etapa a cincea a Diviziei A1.

Prin victoria de azi, Dinamo s-a califica în sferturile de finală, completând astfel tabloul acestei faze. Următoarea adversară a dinamovistelor va fi CSM Bucureşti, partidele umând a se disputa tur-retur, în 16 şi 23 noiembrie.

Celelalte trei meciuri din sferturile de finală vor fi CSM Piteşti – Alba Blaj, CSM Târgovişte – Unic Piatra Neamţ şi Ştiinţa Bacău – Penicilina Iaşi.