
Ultima etapă din 2019 s-a încheiat cu victoriile echipelor favorite în Seria Est a Diviziei A2 la volei masculin.
Steaua s-a impus în sala Giulești, cu scorul de 3-0, în fața Rapidului, ocupanta locului secund, și este sigură că va termina pe primul loc sezonul regulat, pentru că în ultimele două etape are meciuri care se anunță mult mai ușoare, împotriva formațiilor CSM Râmnicu Sărat și Dream Team Tulcea, ultimele clasate din ierarhie.
Aceste două echipe au fost adversare în etapa a opta, de data aceasta câștigând Dream Team Tulcea, scor 3-1. Jucătorii de la malul Dunării au obținut astfel prima victorie din acest campionat.
Vineri, în meci devans, Știința a învins cu 3-0 pe Titanii.
Aceasta a fost ultima etapă din anul 2019. Ultimele două runde ale sezonului regulat vor avea loc în prima lună a anului 2020, la 18 ianuarie și la 25 ianuarie.

Dacă nu ați făcut-o încă, puteți arunca un ochi și da un like și pe Pagina de Instagram a Doarvolei. AICI o puteți vedea.
Ofertă specială Brățară Charm Volei – click pe fotografia de mai jos pentru a vedea prețul.
Divizia A2 (m) – Seria Est: Rezultatele etapei a opta a campionatului 2019/ 2020
Sâmbătă, 14 decembrie
Dream Team Tulcea – CSM Râmnicu Sărat 3-1 (21-25, 25-17, 25-14, 25-9)
Rapid – Steaua 0-3 (23-25, 22-25, 14-25)
Știința București – Titanii 3-0 (25-19, 27-25, 25-18)
CITEȘTE ȘI: Rezultatele primei etape a campionatului 2019/ 2020 din Seria Est a Diviziei A2 (m)
CITEȘTE ȘI: Rezultatele etapei a doua a campionatului 2019/ 2020 din Seria Est a Diviziei A2 (m)
CITEȘTE ȘI: Rezultatele etapei a treia a campionatului 2019/ 2020 din Seria Est a Diviziei A2 (m)
CITEȘTE ȘI: Rezultatele etapei a patra a campionatului 2019/ 2020 din Seria Est a Diviziei A2 (m)
CITEȘTE ȘI: Rezultatele etapei a cincea a campionatului 2019/ 2020 din Seria Est a Diviziei A2 (m)
CITEȘTE ȘI: Rezultatele etapei a șasea a campionatului 2019/ 2020 din Seria Est a Diviziei A2 (m)
CITEȘTE ȘI: Rezultatele etapei a șaptea a campionatului 2019/ 2020 din Seria Est a Diviziei A2 (m)
Cum puteți susține Doarvolei.ro doar făcându-vă cumpărăturile obișnuite
Dacă vă place acest site și vreți să îl susțineți, o puteți face mai simplu decât vă imaginați. E de ajuns ca atunci când vreți să cumpărați ceva de pe eMag, Elefant, Fashion Days, Hervis Sport, PC Garage, Libris, F64, Meli Melo sau E-rovinieta, să intrați pe site-urile respective folosind link-urile pe care le veți găsi mai jos, pe această pagină. Ele sunt generate de una dintre cele două platforme importante de afiliere din România, Profitshare și 2performant .
Dacă veți face acest lucru, veți ajunge pe pagina magazinului online pe care îl căutați, dar în prealabil veți trece printr-un cod de ”afiliere” prin care eu voi primi un procent (de regulă 2% – 5%, în funcție de categoria de cumpărături) din suma pe care o veți plăti pe ceea ce oricum doriți să vă cumpărați. Toate tranzacțiile rămân anonime, însă recunoștința mea va fi publică și mi-o voi exprima chiar acum, mulțumindu-vă tuturor.
Dacă doriți să faceți cumpărături de pe eMAG, vă rog să folosiți link-ul de AICI.
Dacă doriți să faceți cumpărături de pe Fashion Days, vă rog să folosiți link-ul de AICI
Dacă doriți să faceți cumpărături de pe Elefant.ro, vă rog să folosiți link-ul de AICI
Dacă doriți să faceți cumpărături de pe Hervis Sport, vă rog să folosiți link-ul de AICI
Dacă doriți să faceți cumpărături de pe F64, vă rog să folosiți link-ul de AICI
Dacă doriți să faceți cumpărături de pe Libris, vă rog să folosiți link-ul de AICI
Dacă doriți să faceți cumpărături de pe PC Garage, vă rog să folosiți link-ul de AICI
Dacă doriți să faceți cumpărături de pe Cărturești, vă rog să folosiți link-ul de AICI
Dacă doriți să faceți cumpărături de pe E-rovinieta.ro, vă rog să folosiți link-ul de AICI
Dacă doriți să faceți cumpărături de pe Meli Melo, vă rog să folosiți link-ul de AICI