Minivolei (f): CSM București a câștigat în premieră titlul de campioană. CSS Târgoviște și Dinamo au completat podiumul

csm bacau volei minivolei feminin bucurie
CSM Bucuresti a cucerit titlu feminin la minivolei (foto: CSS Bacau)

CSM București a devenit în premieră campioană națională la minivolei feminin!

Turneul final al campionatului feminin de minivolei s-a încheiat, la Craiova, cu victoria echipei CSM București. Aceasta s-a impus cu scorul de 3-0 în fața formației CSS Târgoviște. Pentru CSM București, aceasta e prima medalie din istoria secției la această categorie de vârstă.

Medaliile de bronz au fost obținute de Dinamo, care a trecut, tot cu 3-0, de CSS Bacău.

Minivolei (f): Rezultate de la turneul final

Finala

CSS Târgoviște – CSM București 0-3 (de la acest meci veți vedea o galerie foto și pe pagina de Facebook a Doavolei)