Junioare: Dinamo este noua campioană. Agroland Timișoara și Medicina Târgu Mureș au completat podiumul

Jucatoarele de la Dinamo, cu medaliile de campioane nationale la volei, categoria junioare

Ultima competiție a sezonului s-a încheiat vineri seară, la sala Elite, din București. Dinamo este noua campioană la volei junioare.

Finala dintre Dinamo și Agroland Timișoara a fost câștigată fără prea mari emoții de bucureștence. Dinamo s-a impus cu scorul de 3-1 și a cucerit un nou titlu de campioană la junioare după o pauză de trei ani.

Medaliile de bronz au fost obținute de Medicina Târgu Mureș, care a învins cu scorul de 3-1 echipa gazdă, CSM București.

Jucatoarele care au primit premii individuale la finalul campionatului de volei pentru junioare
Jucatoarele premiate cu premii individuale la finalul campionatului de volei pentru junioare