Speranțe (m): S-au stabilit semifinalele, CSS Blaj e ultima calificată. Rezultatele din grupele turneului final și programul semifinalelor

sperante css blaj

S-au stabilit semifinalele campionatului masculin de volei pentru speranțe. CSS Blaj este ultima venită în grupul pretendentelor la titlu.

Cum deja se știau trei dintre cele patru semifinaliste după două etape, ziua de vineri a fost importantă la Botoșani, locul disputării turneului final al campionatului masculin de volei pentru speranțe, pentru că am putut afla cne e ultima calificată, dar și care va fi ordinea formațiilor în grupe, deci poziția lor în semifinale.

CSS Blaj a învins cu 3-0 pe CSS Bacău și și-a asigurat locul al doilea în Seria a II-a, după liderul, Tulcea. În Seria I, CSS Botoșani a câștigat cu 3-0 meciul cu Dinamo, câștigând grupa și asigurându-și o semifinală cu CSS Blaj. În celălalt meci se vor întâlni Dinamo și CSS Tulcea, într-o reeditarea a meciului din turneul semifinal de la Tulcea, acolo unde echipa de la malul Dunării s-a impus cu 3-2. Semifinalele și meciurile din turneul 5-8 au loc sâmbătă.

Speranțe (m): Programul și rezultatele turneului final