Divizia A1 (f) – finala: CSM Târgoviște e la o victorie de titlul de campioană
CSM Târgoviște s-a apropiat la doar o victorie de titlul de campioană a Diviziei A1 la volei feminin.
CSM Târgoviște a câștigat azi cel de-al treilea meci al confruntării cu Alba Blaj, din finala Diviziei A1 la volei feminin. Târgoviștencele au învins cu scorul de 3-1 (26-24, 21-25, 26-24, 25-22) formația campioană en-titre și conduc acum cu scorul de 2-1. Al patrulea meci va avea loc vineri, de la ora 19.15, tot la Târgoviște. În cazul unei victorii a Blajului, vom avea un meci decisiv săptămâna viitoare, la Blaj. Dacă vor câștiga fetele lui Zoran Terzic, atunci CSM Târgoviște va deveni noua campioană a României la volei feminin.
Divizia A1 (f) – Finala: Alba Blaj – CSM Târgoviște 2-1
Vineri, 22 aprilie
Intră pe canal →
Alba Blaj – CSM Târgoviște 2-3 (23-25, 21-25, 25-19, 25-19, 15-13)
Urmărește pe Instagram →
Sâmbătă, 23 aprilie
Alba Blaj – CSM Târgoviște 3-0 (25-20, 25-19, 25-23)
Joi, 28 aprilie
CSM Târgoviște – Alba Blaj 3-1 (26-24, 21-25, 26-24, 25-22)
Vineri, 29 aprilie
Ora 19.15: CSM Târgoviște – Alba Blaj (în direct la DigiSport 3)
Joi, 5 mai
Alba Blaj – CSM Târgoviște
