Divizia A1 (f): Trei meciuri din etapa a șasea se joacă vineri. Unul va fi televizat

penicilina iasi volei feminin

Etapa a șasea a Diviziei A1 la volei feminin începe vineri. De fapt, mai bine de jumătate din meciuri se joacă în această zi.




Cea mai interesantă partidă va avea loc la Târgoviște, de la ora 17.45, între formația locală și Știința Bacău. Meciul va fi televizat în direct pe Digi Sport.

Tot vineri se mai joacă meciurile Dinamo – ”U” Cluj și Penicilina Iași – CSM Lugoj.

Sâmbătă se vor disputa ultimele două partide ale rundei, cu CSM București – Agroland Timișoara cap de afiș.


Divizia A1 (f): Programul etapei a șasea

Vineri, 17 noiembrie

Ora 16.30: Dinamo – ”U” Cluj

Ora 17.00: Penicilina Iași – CSM Lugoj

Ora 17.45: CSM Târgoviște – Știința Bacău (în direct la DigiSport)

Sâmbătă, 18 noiembrie

Ora 19.30: CSM București – Agroland Timișoara

Ora 18.00: Medicina Târgu Mureș – Alba Blaj.



Andrei Constantinescu
Ziarist din 1995, absolvent de ANEFS in 1996 cu specializarea volei. Dupa 20 de ani de la debutul in presa am decis ca e momentul sa imi pun experienta in slujba voleiului, a popularizarii acestui minunat sport si, desigur, a celor fara de care nimic nu ar fi posibil: jucatorii, antrenorii, conducatorii de cluburi. Daca voi reusi sau nu sa fac acest lucru, veti stabili voi, cei care accesati acest site. Cert este că e un loc dedicat exclusiv voleiului, voleibalistilor si iubitorilor acestui frumos sport, cazut pe nedrept parcă in dizgratie. În perioada noiembrie 2020 - martie 2023 am fost ofițerul de presă al FRV. Daca vreti sa discutam sau sa ma criticati, o puteti face pe adresa de e-mail contact@doarvolei.ro, pe pagina de facebook a site-ului, https://www.facebook.com/doarvolei sau pe cea de Instagram: https://www.instagram.com/doarvolei/ .
http://doarvolei.ro

Lasă un răspuns