SCM Zalău, eșec în cinci seturi acasă, cu Altekma Izmir, în sferturile Cupei Challenge la volei masculin
SCM Zalău a fost învinsă în prima manșă a sferturilor de finală ale Cupei Challenge, însă merită felicitări pentru modul în care a luptat pentru fiecare minge. Returul are loc peste o săptămână.
SCM Zalău a fost învinsă cu scorul de 3-2 (19-25, 25-11, 18-25, 25-22, 15-12) în propria sală, de formația turcă Altekma SK. A fost o partidă în care gazdele nu doar că au jucat de la egal la egal cu adversara lor, dar chiar au condus jocul de multe ori.
Conform FRV, cele mai multe puncte ale echipei noastre au fost reușite de Teppan (27). Eu nu mai pot intra de vreo săptămână pe site-ul CEV, nu știu dacă și la voi sunt problemele astea, dar cert este că mie nu mi se mai deschide din motive de securitate cică.
Intră pe canal →
Returul va avea loc săptămâna viitoare, miercuri, la Izmir.
Urmărește pe Instagram →
SCM Zalău este ultima reprezentantă a României rămasă în cursă în cupele europene.
Pentru a nu rata nicio noutate din voleiul românesc și internațional, apasă pe butonul de follow
Cum puteți susține Doarvolei.ro doar făcându-vă cumpărăturile obișnuite
Dacă vă place acest site și vreți să îl susțineți, o puteți face mai simplu decât vă imaginați. E de ajuns ca atunci când vreți să cumpărați ceva de pe eMag, Elefant, Fashion Days, Hervis Sport, PC Garage, Libris, F64, Meli Melo sau E-rovinieta, să intrați pe site-urile respective folosind link-urile pe care le veți găsi mai jos, pe această pagină. Ele sunt generate de una dintre cele două platforme importante de afiliere din România, Profitshare și 2performant.
Dacă veți face acest lucru, veți ajunge pe pagina magazinului online pe care îl căutați, dar în prealabil veți trece printr-un cod de ”afiliere” prin care eu voi primi un procent (de regulă 2% – 5%, în funcție de categoria de cumpărături) din suma pe care o veți plăti pe ceea ce oricum doriți să vă cumpărați. Toate tranzacțiile rămân anonime, însă recunoștința mea va fi publică și mi-o voi exprima chiar acum, mulțumindu-vă tuturor.
Dacă doriți să faceți cumpărături de pe eMAG, vă rog să folosiți link-ul de AICI.
Dacă doriți să faceți cumpărături de pe Fashion Days, vă rog să folosiți link-ul de AICI
Dacă doriți să faceți cumpărături de pe Elefant.ro, vă rog să folosiți link-ul de AICI
Dacă doriți să faceți cumpărături de pe Hervis Sport, vă rog să folosiți link-ul de AICI
Dacă doriți să faceți cumpărături de pe F64, vă rog să folosiți link-ul de AICI
Dacă doriți să faceți cumpărături de pe Libris, vă rog să folosiți link-ul de AICI
